BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aleksandras ir “sin2a + cos2a = 1″

Šįryt Aleksandras prabudo ir nė iš šio nė iš to kažkodėl prisiminė trigonometriją. Žinot tą su sinusais, kosinusais, tangentais… Jei tik jis būtų tada mokykloj žinojęs, kad mokytis šitas nesąmones vienas bebrasmiškiausių dalykų pasaulyje… “Kam kimšti į galvą tai, ko niekada gyvenime neteks kažkur pritaikyti?” - nesupranta Aleksandras. Žinot, būdavo mokykloj vaikų kuriems vieni ar kiti keisti dalykai sekdavosi ir būdavo įdomūs. Trigonometrija nepatikdavo niekam. Jei paklaustumėte Aleksandro ar verta ją mokytis, jis ko gero atsakytų, kad geriau tas pamokas praleiskite besimokydami pinti krepšelius, lieti žvakes, remontuoti automobilius ar kokio kito amato. Tikrai bus naudingiau (šitie patarimai negalioja būsimiems profesoriams, matematikos mokytojams ir panašiems. Tie tegul mokosi, o normalūs žmonės trigonometrijos turėtų vengti).

Aleksandras net pabandė įsivaizduoti savo pokalbį su Trigonometrija. Jis ją įsivaizduoja kaip nedidelę poniutę su skrybėle. Ji kalba manieringu poniutišku balsu ir yra labai puošniai apsirėdžius. Jūs irgi ją taip įsivaizduokit, bet nepamirškit kad ji tik kažkokia ten matematikos šaka, o ne žmogus.

- Ojoj, Aleksandrai, tu tik pažiūrėk į mane, kokia aš įmantri. - sako Trigonometrija.

- Atstok, aš netoriu su tavim jokių reikalų turėt.

- Bet Aleksandrai, tau manęs gyvenime gali prireikti.

- Tikrai? Kada? - paklausė Aleksandras garsiai.

- Na, sprendžiant svarbius gyvenimo klausimus…

- Tu šneki nesąmones, tau reiktų psichologo pagalbos.

Tada Aleksandras pabandė įsivaizduoti kaip jie šnekėtųsi jei jis būtų psichologas.

- Kokios bėdos jus kankina? - klausia psichologas Aleksandras.

- Žmonės sako, kad aš niekam nereikalinga - verkšlena Trigonometrija.

- O jūs bandėt žūdytis? - klausia Aleksandras.

- Ne, gink dieve, tikrai nebandžiau.

- Pabandykit. Po to pas mane sugrįžkit. O dabar atleiskite, aš turiu svarbesnių pacientų. - tada Aleksandras pasisuka į duris ir sušunka, - užeikit Eiline Ponia iš Kauno. Pratęsim pokalbį apie jūsų nesveiką polinkį svarovskiams ir leopardams.

Aleksandrui smagu. Jis norėtų būti psichologu. Jis netgi nusipirko skelbimų laikraštį ir pažiūrės ar nėra tokio darbo pasiūlymo. O jei neras, atsidarys savo nuosavą kabinetuką. Vistiek be darbo sėdi.

Rodyk draugams

komentarai (16) | “Aleksandras ir “sin2a + cos2a = 1″”

 1.   Vilma rašo:

  Taigi matematika, iskaitant ir trigonometriją, lavina protą. Treniruotu protu lengviau ir greičiau mąstosi. O apskritai aukštosios matematikos niekada gyvenime eiliniai žmonės nepritaiko. Ji galvojimui skirta:)

 2.   Kitas Anonimas rašo:

  Va va- man irgi panasios mintys ateina i galva;- kartais as skaitau Aleksandro bloga ir aikcioju is nuostabos sudejus rankutes ir issisiepus, o kartais man daug svarbiau paaugliskai (nors paauglyste jau seniai praeityje:/) spoksot i Tado apgameli virs lupos (kaireje puseje, vidutinio dydzio, rudos spalvos) ir sakyt: "Mmmmm. Ech… Mmm."
  Teisingai! Trigonometrija- sucks. Less books- more TV- kaip pasakytu Hausas..

 3.   .g. rašo:

  Mes kaip tik siandien rasem atsiskaitomaji darba is sinusu, kosinusu ir tangentu… beveik visi bendraklasiai nesupranta kas tai per nesamone ir kam to reikia.. zinoma, yra ir tokiu, kuriem tai labai aisku.. nekiekvienam tai suprasti…

 4.   Jūratė rašo:

  Ne vien tik trigonometrija toj mtematikoj praktiškai nepritaikoma… Bet ką padarysi.
  Beje, tą bajerį 'o jūs bandėt žudytis?" tai praeitą savaitę psichologijos studentė pasakojo. Sakė, kad dirbantys pagalbos linijoj tarpusavy taip šmaikštauja, kai skambučiai nervina. :)

 5.   QQ rašo:

  na ir pasakyk sąžiningai, ramu ant sąžinės? :)

 6.   Tadas rašo:

  Oi, tikrai ramu. Jau sazines, tai cia nera ko painiot. Bandziau rasyt paaiskinima, kas ir kaip, bet pagalvojau, kad gali nesuprasti ka as noriu pasakyt, tai pasielgiau paprastai ir primityviai. Jei norite pasigincyti galim ta padaryt e-meilais (tadasvidmantas(eta)gmail.com). Nemegstu komentaruose i diskusijas veltis.

 7.   Kitas Anonimas rašo:

  Gerb. Tadai, o Jūs apsvarstykite tokią galimybę: gal tas QQ komentaras kartais galėjo kaip ir ne Jums būti skirtas? Nors jeigu atrašėt- vadinasi geriau žinote.
  O šiaip jau tai aš nesuprantu lyrinio subjekto kritikavimo komentaruose. Aleksandras, Valentas, Katinai ir kt. yra personažai. Jie ir turi būti ar tai protingi, ar tai keisti, ar tai gražūs… Suprantu, kad kūrinys yra susijęs su autoriumi ir įkvėpimas dažnai yra gyvenimas, o kartais- "gryna" fantazija, bet čia tas visas užsiplieskimas dėl trigonometrijos nenaudingumo tai man kažkaip… Aleksandrui, kaip personažui atrodo, kad trigonometrija yra šūdas. Gulbei ir katinams atrodo tikriausiai kitaip, nes jie yra kitokie personažai, tai kokio velnio dabar reikia ginčytis su realiai neegzistuojančiu žmogum.
  Suprantu, kad greičiausiai šiuo atveju Aleksandro ir autoriaus nuomonė sutapo, bet vistiek reikia į tai žiūrėti, kaip į kūrinį, nes tada kodėl niekam neužkliūva kalbantys gyvūnai? :D Gyvūnai realybėj tai nekalba! :D (Neskaitant Kūčių nakties, žinoma) :D

 8.   Ir vel tas Kitas Anonimas rašo:

  Komentuojant šį naują įrašą:
  Labai patiko pats pavadinimas- iš karto sudomina.
  Originali teksto pabaiga.
  +10, nes toks nuoširdus įrašas, tikrai.

 9.   QQ rašo:

  Tai anokios čia diskusijos. Tik bet kokia cenzūra kvepia šiek tiek (negilia) senove, šiek tiek silpnumu, šiek tiek jaunatviškumu.. Ir nors ir turinys beigi stilius rašinių man išties labai imponuoja, tokie štai autoriaus poelgiai.. na.. leidžiu autoriaus sąžinei atsakyt :)
  Juolab, kad, kaip kažkas pakomentavo, tai galėjo būt taikyta ir tiesiog kitiems komentatoriams. Jų komentarai gi liko :-)

 10.   Anonimas1 rašo:

  bloga formulė

 11.   Tadas rašo:

  Tamstai kažkodėl viskas kvepia tai senove, tai trumparegiškumu, tai silpnumu. Žodžiu, nieko gero. Tokiu atveju nesuprantu, kokio velnio, antra karta čia užsukti?

  Nemėgstu nemotyvuotu, neapgalvotu, neaiškių, netikslių ir neaišku dėl ko piktų komentarų (nereiškia, kad taviškis atitiko visus šiuos kriterijus). Gal tamstai buvo prasta nuotaika… Gal tada ir man buvo prasta, kai tryniau:)

  O jei rimčiau, tai "This is my house!" - kaip pasakytų reperiai amerikonai. Taigi, ką noriu tą rašau, kaip noriu, taip tvarkaus:) Ir man nerūpi, kuo tai kvepia. Nors ir silpnaprotyste ar šizofrenija.

  Aš, t.y, autorius, nesu Aleksandras. Jis yra išgalvotas personažas su SAVO nuomone ir požiūriu į pasaulį (kuris irgi skiriasi nuo mūsiškio). Visi jo draugai taip pat išgalvoti. Ir manyti, kad jie tikri, egzistuojantys, kvepia, "kaip minimum", vaikiškumu, jei jau ant visko etiketes dėliojam:)

  Redagavo tadasvidmantas 2008-12-22 11:36

 12.   QQ rašo:

  Pykčio pas mane nulis. Užsuku, nes, kaip ir minėjau, pats turinys man smagus ir "skaitus". Užkliuvo tokia smulkmena, ir tiek. O kaip kam savo namuose tvarkytis, tai, žinoma, kiekvieno pono valia. Lygiai taip pat, kaip ir tą tvarkymasį vertinti ir komentuoti - mūsų valia :)

 13.   lina rašo:

  Kaip visada labai ACIU, jau sitas rasinelis tai buvo NUOSTABIAI TAIKLUS :)

 14.   Tadas (ne Vidmantas) rašo:

  Kuo neteisingai užrašyta? Nebent 2a reikėjo apskliausti, šito nežinau. Šiuo atveju a=45 ;)
  Tekstas labai smagus ir man patiko. Įdomus trigonometrijos pavaizdavimas kaip prašmatnios ponios. Būtų smagu sužinoti Aleksandro nuotykius bandant įsidarbinti psichologu.

 15.   k rašo:

  Super duper! O mastyti ir logiskai galvoti zmones moka ir be trigonometriju, visokiu integralu, n artejanciu i begalybe ir t.t. Savo laiku kai reikejo, tai supratau, mokejau sprest, bet dabar tai su ta ponia nenoreciau nieko bendro turet… Pamenu destytojo (matematikos) pasakyma, kuris man per dideliu isprusimu nekvepia…sedi jo draugas (irgi matematikas) operoj ir sako "Na tai kas kad jis dainuot moka, bet integruot nesugeba…" Nupurto mane toks tiksliuku mastymas.

 16.   Anonimas rašo:

  Tai jau tikrai, visur ta matematika : kūgiai, sinusai, … Nepatiko ji man. Pagaliau nebeturiu reikalų su ja labai artimų.

Rašyk komentarą