BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apuokas Galilėjus

Pas Aleksandrą darbe naujas gyventojas - apuokas Galilėjus (pavadintas to astronomo, kurį pribaigė bažnyčia, garbei). Kas yra keisčiausia, kad iš išvaizdos tai jis labai protingas atrodo - didelės gilios akys, rami povyza, bet jau kai pasakys kokią nesamonę, tai griūk negyvas. Taip, taip jis kalbantis apuokas. Jei papūgos gali kalbėti, tai kodėl apuokas negali. Visgi daug metų tarp žmonių pragyveno ir išmoko (ne taip, kaip Erica Jennings:).

Jį Aleksandras pirko per skelbimą laikraštyje. Kažkoks menininkas iš prasto rajono su Galilėjum susipyko smarkiai ir nusprendė jį parduoti. Dabar jis pratinasi prie naujos vietos, vaikštinėja po Aleksandro kabinetą, kilnoja popierius, domisi viskuom. Smalsus paukštis.

- Kam tau tiek knymų? - paklausė Galilėjus žiūrėdamas į knygų lentyną.

- Ko tokių? - nesuprato Aleksandras.

- Kmynų. - pakartojo Galilėjus.

- Knygų gal?

- Aš taip ir sakiau.

- Ne tu sakei, kmynų. Kmynai yra tokie augalai. Iš jų arbatą verda, jų į duoną deda. Neskanūs tokie.

- O, primink, kas čia tokie? - paklausė Galilėjus sparnu rodydamas į knygas.

- Čia knygos.

- Aišku. - pasakė Galilėjus ir vėl nusisuko žiūrėti į knygas. Bet tai žingeidus paukštis!
 
Vėliau pas Aleksandrą atėjo klientas-pacientas. Jis skundėsi, kad per pilnatį jam kyla noras ką nors nudaigoti. Aleksandras jam patarė eiti naktim į prastą rajoną pasivaikščioti. Ten arba noras praeis, arba jei kokį banditą ir nudaigos tai didelio nuostolio nebus.

Galilėjus sėdėjo ant savo laktos, Aleksandro dešinėj ir visko idėmiai klausėsi. Prie svetimų žmonių jis nekalba, apsimeta kvaileliu. Žmonės gyvena pagal nustatytas normas ir taisykles, o kalbantis apuokas, šiaip ar taip, neįprastas reiškinys, taigi paprastas žmogus gali išsigąsti.

Rodyk draugams

komentarai (6) | “Apuokas Galilėjus”

 1.   karolis484 rašo:

  Paskutine mintis labiausiai patiko, gryna tiesa:)

 2.   Laura rašo:

  Taip ilgai laukiau šito pasakojimo. :) Patiko. Labai.

 3.   tauro rašo:

  taip keistai nuskambejo tas siulymas i prastus rajonus vaiksciot, o jeigu pats klientas - pacientas nukentes? bet ne tai svarbu, ar nebijos Aleksandras po savo pamastymu apie baznycia eit sekmadienio rytais pasivaiksciot? juk taip jau yra, kad kai krize gresia zmones ne tik taupyt pradeda, bet ir i tikejima vel issivercia, o Lietuvoj tokiu davatku tikrai nemazeja…

 4.   Tadas rašo:

  Manau, kad davatkos nezino ir niekada nesuzinos, ka Aleksandras apie baznycia galvoja (nebent per Panorama reportaza apie tai parodytu :). O iki tol jis mastys ir snekes apie baznycia ir kitus niekus ka tik nores.

 5.   virgute rašo:

  so…apuokas vis del to…puiku… :)

 6.   lina rašo:

  Nuostabus rasinelis, labai patiko:)

Rašyk komentarą