BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2009

Jautrios tautos

2009-08-27

Aleksandras kažkur nugirdo, kad kažkoks mokytojas iš Marijampolės nubaustas už rasistinius komentarus. Tuo metu Aleksandro galvoje kilo daug klausimų ir minčių.

Visi žino, kad nemėgti juodaodžių yra blogai. Tai vadinama rasizmu. Nemėgti žydų irgi yra labai blogai. Tai vadinama antisemitizmu. O ką jeigu nemėgsti eskimų?.. Kodėl yra skirtumas, kai draugų kompanijoj pasisakai “Aš nemėgstu žydų” ir “Aš nemėgstu austrų”? Pavyzdžiui, nemėgti musulmonų, beveik išvis nieko blogo. Juk jie visi teroristai ir apgavikai, ar ne?..

Yra jautrios tautos ir nelabai. Jautrios yra tos, kurios kažkada buvo nuskriaustos. Nors jos neretai dabar tik apsimeta labai jautriom ir tą puikiai išnaudoja…

Aleksandras sako: “Kažko nemėgti nėra nieko blogo, tik malonėk, turėti tam svarią priežastį. Ir mokėk atskirti vieną žmogų nuo grupės ar tautos. Gali drąsiai sakyti “nemėgstu to romo, nes jis pavogė mano arklį” (jei tai tiesa), bet negali sakyti “nemėgstu čigonų, nes jie vagys”. Tu jų visų nepažįsti, konkretizuok!”. Aleksandras supranta, kad taip mąstyti nelengva, bet bandykim. Blogiau tikrai nebus.

Galilėjaus šiame pasakojime nėra, nes jis išvežtas į sodą pagaudyt pelių.

Rodyk draugams