BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jautrios tautos

Aleksandras kažkur nugirdo, kad kažkoks mokytojas iš Marijampolės nubaustas už rasistinius komentarus. Tuo metu Aleksandro galvoje kilo daug klausimų ir minčių.

Visi žino, kad nemėgti juodaodžių yra blogai. Tai vadinama rasizmu. Nemėgti žydų irgi yra labai blogai. Tai vadinama antisemitizmu. O ką jeigu nemėgsti eskimų?.. Kodėl yra skirtumas, kai draugų kompanijoj pasisakai “Aš nemėgstu žydų” ir “Aš nemėgstu austrų”? Pavyzdžiui, nemėgti musulmonų, beveik išvis nieko blogo. Juk jie visi teroristai ir apgavikai, ar ne?..

Yra jautrios tautos ir nelabai. Jautrios yra tos, kurios kažkada buvo nuskriaustos. Nors jos neretai dabar tik apsimeta labai jautriom ir tą puikiai išnaudoja…

Aleksandras sako: “Kažko nemėgti nėra nieko blogo, tik malonėk, turėti tam svarią priežastį. Ir mokėk atskirti vieną žmogų nuo grupės ar tautos. Gali drąsiai sakyti “nemėgstu to romo, nes jis pavogė mano arklį” (jei tai tiesa), bet negali sakyti “nemėgstu čigonų, nes jie vagys”. Tu jų visų nepažįsti, konkretizuok!”. Aleksandras supranta, kad taip mąstyti nelengva, bet bandykim. Blogiau tikrai nebus.

Galilėjaus šiame pasakojime nėra, nes jis išvežtas į sodą pagaudyt pelių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (23) | “Jautrios tautos”

 1.   Sineik rašo:

  Pridėjus šitam įrašui šiek tiek ironijos ir sarkazmo būtų puikus paburbėjimas Ciniko Roberto blogui. :) tiesiog iš šito blogo liaudis tikisi ne kažkokių pamokymų, ar išvadų, bet tiesiog naiviai rimtų, fikcinių Aleksandro nuotykių. [Mano nuomonė!] :)

 2.   Tadas Vidmantas rašo:

  Matyt, neseniai pradėjai skaityti šį blogą. Čia buvo ir bus dar visko.

 3.   Sineik rašo:

  šį blogą skaitau jau apie metus. Ir tiesą sakant ankstesni įrašai patiko labiau. Dabar dažnai pastebiu, kad tu Tadai įrašuose palieki vis mažiau vietos paties Aleksandro asmenybei, daugiau atsiranda tavo pasaulėžiūros. Ir tas skepsis ganėtinai kenkia Aleksandriškam naivumui. :)

  na, man asmeniškai keistai atrodo, kai naiviai kalbama apie rimtus dalykus.

 4.   Tadas Vidmantas rašo:

  Tokiais atvejais aš tiesiog siūlau nustoti skaityti. Tai ne pageidavimų koncertas, o mano kuriamo personažo blogas:) Visi auga, visi keičiasi…

 5.   Sineik rašo:

  aš nieko nesitikiu ir nepageidauju, kad atsižvelgtum į mano nuomonę. You’re the boss here. ;)

 6.   Tadas Vidmantas rašo:

  That’s right:)

 7.   KitokiaFeja rašo:

  Kaip tik siandien su vienu draugu diskutavom sia tema. Manau, labai teisingas poziuris aprasytas.

 8.   Zarra rašo:

  “mokėk atskirti vieną žmogų nuo grupės ar tautos” - auksinė mintis. Aš visomis keturiomis už tokį požiūrį.

 9.   R. A. rašo:

  Aš tai Tadui Vidmantui patarčiau pasirinkti padoresnį šabloną, nes atrodo kaip kokio mokinuko.

 10.   šaulys rašo:

  Pelės dabar tikriausiai nekenčia visų apuokų.

 11.   varpininkas rašo:

  Ne taip jau seniai laikraščiai aprašė nutikimą, kai vienas lietuvių keliautojas kažkur toli Rusijos šiaurėje įstrigęs buvo. Vietiniai jo nemėgo ir jam pagelbėt nesiruošė, nes televizoriaus buvo primokyti, kad lietuviai yra fašistuojantys brudai. Buvo prieita išvados, kad nėra ko norėt - tamsios ir ilgos ten žiemos, tad ir žmogeliai tamsūs gyvena.
  Bet kartais pasižvalgius mūsuose ima atrodyt, kad nelabai jau taip smarkiai skiriamės nuo televizoriaus sukurtų baubų bijančių sibiro čiabuvių

 12.   Aš noriu šventę švęsti rašo:

  Ką čia skirsyt žydai, čigonai, geriau tiesiog sakyt visos jos tokios, arba visi jie kiaulės. Didesnę grupę apimsi.

 13.   SandЯa rašo:

  O kodėl visi tik ir kalba, kad tie nelemti rasistai baltaodžiai nekenčia ir engia juodaodžius? Juk ir patys juodaodžiai nekenčia ir menkina baltuosius. Neduok Dieve, įžengsi į jų ‘valdas’, tai gyvas neišeisi… Galų gale, juk praėjo jau 300 metų, 300 nuo juodukų vergijos!!! Užteks vaidinti nuskriaustuosius. Na o dėl žydų, čigonų ir t.t., tai tie komentarai apie jų būdą ir elgseną juk nėra iš piršto laužti. Lietuvės - gražiausios merginos, italai - geriausi meilužiai, ir t.t. Visoms tautoms yra kas nors priskiriama, o jei priskiriamos neigiamos savybės, tai vadinasi kažkas kažkada iš tos tautos baisiai pasišiukšlino, nu tai dabar ir yra pasekmės.

 14.   srs rašo:

  seip gan teisingas straipsnis, tik kartais visa grupe buna uz kazka atsakinga. Kaip pavyzdi pateiksiu zydus. Iskarty pareiskiu, kad nesu antisemitas ir neturiu nieko pries zydus. Taciau, kai jie reikalauja ~300 mil LTL kompensacijos, uz turta kuri ateme ne Lietuvos Respublika, ir uz kuri turbut jiems kompensacija sumokejo Vokietija. Ir sitam reikalavimui pasitelkia tokia valstybe kaip JAV. O paskui praso, kad mes labai myletume ir gerbtume ju sali ir tauta. Tai argi cia ne visos grupes nuopelnas?

  P.S. Dar karta kartoju, kad nesu antisemitas, ir tikrai neturiu nieko pries zydus. Ir suprantu, kad jie gina savo valstybes interesus. Taciau man tik nepatinka, kad tai jie daro lipdami per kitu galvas. Beje toks atvejai kada visa grupe atsakinga labai reti. Autorius pagridine mintis tikrai yra teisinga.

 15.   R. A. rašo:

  VISIEMS “fašistuojantiems” puspročiams, valdžios pakalikams (nesigilinsim kokiu būdu padarytais ir įdarbintais tokiam šuniškam darbui), kurie viską geriausiai už visus supranta ir žino, mano apdovanojimas:

  http://img338.imageshack.us/img338/6596/fasistuojantiems.jpg

  Pasitepkite ten kokiu batų vaksu. :) Vienas taip daro mačiau.

 16.   ALGdas rašo:

  Pasakyti, pvz., aš nemėgstu italų, rusų, latvių, žydų ir t.t. yra normalu. Ir niekas negali dėl to man priekaištauti, reikalauti įrodymų.Tai yra asmeninis mano reikalas.
  Kitas dalykas - negalima įžeidinėti žmogaus . Tai bus asmens neliečiamybės pažeidimas.
  Juk niekas protingas ir nereikalaus įrodymų, kodėl aš nemėgstu, pvz., kačių, šunų.

 17.   ewal rašo:

  Tai kaip su tais čigonais? Jautri tauta ar ne?

 18.   EMS rašo:

  Kiekviena tauta turi savitų bruožų. Kaip latvis pasislėpęs dešrą valgo, taip ir lietuvis, kol kaimyno tvartas dega, džiaugias. Tačiau šiais komunikacijų laikais viskas įsukama į vieną tą pačią mėsmalę, kur svarbu nebe tautiniai bruožai, o politinė pozicija.

 19.   P. rašo:

  Ba-na-lu. Bet senesni man patiko, o tamstai šiaip ar taip nesvarbu.

 20.   Milda rašo:

  Saunuolis Tadai! Visiems neitiksi - ir nereikia. Tik nemastatntis zmogus gali tiketis, kad rasytojas visiskai atsiribos nuo savo personazo. Taikliai pamastyta!

 21.   Žydgaudas rašo:

  Ieškau panelės bendravimui, nuo 20 iki 25 metų. Pageidautina žydų tautybės. Į sms neatsakau.

 22.   Flame rašo:

  Reikėtų visiems siaurai mąstantiems šitą paskaityti, kad apsišviestų ir susiprastų. ; ))

 23.   Indrė rašo:

  na… nei aš fašistė, nei ką. nesu prieš kitataučius, kol jie sėdi savo šalyse. asmeniškai esu prieš negrų, kinų (baisu labai kai jie prieš porą metų statybose dirbo pusvelčiui) ar kokių turkų mokymąsi ir darbą Lietuvoje. tegu atvyksta turistauti. pažvelkime iš lietuvių pusės. kiek daug yra mano pažįstamų, kurie teoriškai turėtų darbą, bet jame jau sėdi koks lenkas ar rusas (vilnius), kiek draugų negavo darbo ’stroikėse’ vasarą, nes buvo apstu kiniečių dirbančių už penkioliką litų per dieną. negrai, kiek tenka grupelėmis bent po tris sutikti, tyčiojasi iš kerzuotų, išvadina kai pnori, užsiveja, sumušti grąsina: jei mane sumuš negras- jis bus teisiamas už sužalojimą, o jei aš jam bent pabandysiu žodžiu atsikirst - galiu porai metų sėsti už grotų. tai Aleksandro nuomone teisinga? aš klausiu šiaip. jei į jūsų vietą priimtų pigesnę darbo jėgą (kinus), jei jūsų nemokamą vietą universitete užimtų turkas? jei jus iš namų išvarytų žydas (jiems mat Kauno senamiesčio dalis priklausė… man, blyn, Lietuvą prašyčiau iki juodosios jūros grąžinti)… juos mėgtumėte? kalba eina ne apie visus kitataučius, o kitataučius gyvenančius lietuvoje, kišančius čia savo rašmenis, savo pasaulėžiūrą ir savo tradicijas. ar tai gerai? ar visos šalys turi netekti savitumo? tapti kosmopolitinėmis?

Rašyk komentarą