BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas daro žmogų laimingu?


Įspėjimas visiems, kuriems patinka tik linksmi Aleksandro nuotykiai: šitas nebus toks. Dar įspėjimas visiems labai tikintiems: bus negražiai šnekama apie dievą.

Šįryt Aleksandras prabudo susiraukęs. Pažiūrėjo į veidrodį - ant veido iš kažkur atsiradus nelaimingo žmogaus veido išraiška. Nieko daryt nesinori, liūdna, oras šūdinas. Jis prisiminė ką vieną kartą buvo sumąstęs darbe. Jis galvojo, koks dalykas padaro žmogaus gyvenimą pilnaverčiu, o patį žmogų laimingu.

Politika su savo įstatymais ir nesąmonėm į tą sąrašą neįeina. Pinigai irgi niekaip neįsipaišo. Kas iš to, kad turi, tarkim, dešimt, šimtą tūkstančių pinigų? Ar nuo to esi laimingesnis? Kol jie tėra skaičiukai banko sąskaitoje ar popierėliai piniginėje ir nevirsta daiktais, tol jie tavęs laimingu nepadaro. Gal tuomet religija? Irgi ne. Galit, pradėt ginčytis, kad dievas yra toks, anoks, padeda, gelbėja, saugo, bet nė vieno, kol kas, nuo nieko neišgelbėjo. Tūkstančius žmonių nusineša cunamiai, drebėjimai, badas kitos bėdos. Tie žmonės buvo labai religingi ir vistiek Visų Ponų Ponas jiems nepadėjo. Apmaudu, ar ne?

Kas gi tuomet daro mus laimingais? Ogi technologijos. Pagalvokit: kaip gyventų trumparegiai, toliaregiai be akinių. Kaip mes eitume vienas pas kitą į svečius pėstute, o blogus rašytume ant karvės odos anglies gabalu… Popierius, pieštukai, akiniai, automobiliai, lėktuvai, batai, telefonai, kompiuteriai, šaukštai, internetas, laikrodžiai, drabužiai, čipsai, hamburgeriai, stetoskopai, endoskopai, dantų grąžtai, muilas, sagos, kilimai… Apsoliučiai viskas, kas mus supa yra atsiradę tik technologijų dėka. Kai ką golfas, kai ką fotoaparatas, kitą gi jachtos padaro laimingu. Mus supantys žmonės ir sąntykiai yra savaime aiškus ir neabejotinas dalykas, kuris prie laimės irgi labai smarkiai prisideda. Ir ne jokie ten pinigai, politika, ar religija.

Taip mąstydamas Aleksandras įsijungė radiją, per kurią, kaip tik grojo Alinos Orlovos dainą. Jis pasukinėjo ratuką ir susirado kažką linksmesnio. Nuotaika pradėjo taisytis. Matot, kaip.

P.S. Jei atsirado įsižeidusių dėl komentarų apie religiją, drąsiai spauskit mygtuką “nepatiko”. Kalbama, kad pasidaro lengviau:)

Taip pat komentaruose galite pridėti dar ką nors, kas Jūsų manymu daro žmogų laimingu.

Rodyk draugams

komentarai (11) | “Kas daro žmogų laimingu?”

 1.   Anonimas rašo:

  Nesutinku :) Ne daiktai, o zmones padaro laimingais vieni kitus. Kas is to, kad turesi naujausia daikciuka, bet neturesi su kuo juo pasidziaugti. Sutinku, kad daiktai, technologijos padaro gyvenima lengvesni, linksmesni, taciau laimingesni? Nemanau.

 2.   cinamonine koja rašo:

  Aleksandras nebe toks Aleksandras, koks buvo…nebe toks žavus savo keistu naivumu…

 3.   warlia rašo:

  man patiko :) toks realistiskas :) gi visko buna :) ir as , kad ir kaip keista bebutu :) bet sutinku :) uzskaitau :)
  taip pat sutinku, kad Aleksandras pasikeite… jau senai tai pastebejau :) bet visgi.. bega metai , keicias zmones :)

 4.   geberos rašo:

  Man labai patiko :) Sutinku su Aleksandru, kad del religijos gincitis neverta, bet zmogus kazkuo tikedamas ar pasikliaudamas kazkaip uzpildo savo "laimingumo maiseli", nes viskas po truputi padaro zmogu truputi laimingesni *_-

 5.   Ignas rašo:

  Nesuprantu. Tai norite pasakyti, kad žmogus nebus laimingas?
  Daiktas ar pinigai yra ta pati materialumo išraiška. Ir tik materialus dalykai žmogaus nepadarys laimingu.
  Net pats atsakei iš dalies į ta klausimą. Jis sedėjo, galvojo… Klausėsi muzikos. Ir tame nėra jokio materialumo.
  Minčiu dėstyti nemoku :)

 6.   kasciakascia rašo:

  Diena kaip tyčia: nuo ryto iki vakaro įsmukusi į didelį mėlyna chalatą, storos užuolaidos užtrauktos, kad saulės spinduliai nelietų vaizdo monitoriuje. Riebaluoti plaukai, derinasi su neplautų puodelių kolekcija, 10+1 darbas šiai savaitei, kuriuos atidėlioji dar nepradėtus. Savęs graužimas, kaltinant save dėl indelio i pasaulinį atšilimą, dėl ko radiatoriaus pašonėj daba tik šaltas metalo gabalas. Ir nesiliaujantis facebook tikrinimas, o gal mano aktyvus pažystami gyvenami gyvenimą numes ir man kokį laimės lašelį…
  Va tokiomis dienomis kaip šiandien, mano mintys sutampa su Aleksandro. Tik tokia diena baigiasi, jei ne rytoj tai poryt, kai grįžti į pasaulį. Nes VIENINTELIS RECEPTAS BŪTI LAIMINGU, TAI LAISVU METU NEMASTYTI KOKS ESI NELAIMINGAS. Ieškoti laimės ir nelaimės šaltinių, gėrio ir blogio prigimties ar gyventi ir džiautis - keblios alternatyvos. Jei jau visa visuomenė žengia į vakarų modelį, tai gal ir man palikti pasaulio būties apmastymus filosofams ir kunigams?
  Regis šio komentaro reikėjo ne autoriuj, bet pačiai, kaip motyvacijos judėti toliau. :)

 7.   Karamele rašo:

  sutinku su anonimo nuomone :) meterialus daiktai zmogaus laimingo nepadaro :) tai gali padaryti tik geri veiksmai kitam zmogui, noras padeti kitiems :)

 8.   xxx rašo:

  Neįsižeiskit, tačiau ši jūsų rašliava labai lėkšta.

 9.   D. rašo:

  Aleksandrai , kas daro žmogų laimingą , dvejybinis linksnis .

 10.   Rugilė rašo:

  Vien įspėjimas jau mane labai sudomino. :) Ir šiaip patiko man šitas lb. Nes, po velnių, tai tiesa. o mane asmeniškai daro laimingą draugai. :) Eini gatve ir netikėtai sutinki pažystamą. Visą dieną praskaidriną. :)

 11.   ramram rašo:

  (sekanti rašliava kiek ne į temą) Paskaičiau apie religiją ir prisiminiau tikro žmogaus tikrus žodžius, kai kažkokia dievo gerbėja(beje, ir olialia pasekėja, kaip paradoksalu) užsiputojo ir paklausė, kodėl religija negali būti žmogaus laisvalaikio užsiėmimas. Jai buvo atsakyta, kad žmogaus laisvalaikio užsiėmimas negali būti melas. Tai tiek, netikėtai taiklus pasakymas buvo.

Rašyk komentarą